Glenair - experter på förbindningsteknik

Glenair Nordic AB

Serving :: Denmark, Finland, Iceland, Norway, Sweden

Glenair är ett globalt företag som tillverkar och levererar kompletta förbindningslösningar och kontaktdon till industriföretag i alla olika tänkbara branscher. Den nordiska marknaden bearbetas genom Glenair Nordic som har sitt huvudkontor i Solna utanför Stockholm.

Glenair Nordic AB Hemsida


Address:
Glenair Nordic AB
Gustav III:s Boulevard 42
SE-169 73 Solna
Sweden
Tel:
+46 8 50 55 00 00
Fax:
+46 8 50 55 00 01
Email:
sales@glenair.se
Website:
Glenair Nordic AB
Danmark, Iceland, Norge, Sverige
Name Position Email
Mats Nielsen Managing Director mats@glenair.se
Asa Olsson Finance/Human Resources asa@glenair.se
Christina Adolfsson Inside Sales christina@glenair.se
Lars LindvallSales Manager llindvall@glenair.com
Filip Sandberg Technical Manager filip.sandberg@glenair.se
Finland
Name Address Tel Fax Email
Mika Ryysläinen Puistokatu 5
F1-57100 Savolinna
Finland
358-15-8661313 46-8-5055-0001 mika@glenair.se